Wojciech Kulig

Umowa podpisana. W maju ruszy przebudowa amfiteatru i odcinka Alei Zachodniej

Akutalny stan amfiteatru w Sławnie. Jego remont ma się zakończyć w lipcu tego roku Fot. Wojciech Kulig Akutalny stan amfiteatru w Sławnie. Jego remont ma się zakończyć w lipcu tego roku
Wojciech Kulig

W Urzędzie Miejskim w Sławnie podpisano umowy na przebudowę amfiteatru i Alei Zachodniej. Koszty inwestycji to 760 tys. zł

W ramach przetargu, który niedawno został przeprowadzony wyłoniona została firma z Mławy, która wykona przebudowę proscenium i widowni amfiteatru za nieco ponad 600 tysięcy złotych. Pierwsze prace mają ruszyć już w maju.

Inwestycja zakłada rozbiórkę elementów konstrukcji budowlanych i ławek, a następnie przygotowanie i montaż zbrojenia ze stali żebrowanej. Poza tym wykonanie schodów, zainstalowanie jednoosobowych krzesełek plastikowych i montaż balustrady z podchwytem stalowym. Wymienione zostanie także ogrodzenie i chodnik. Pojawi się też oświetlenie. Wszystko w ciągu ledwie kilku miesięcy. - Prace mają ruszyć w maju tego roku, a zakończone zostaną jeszcze w lipcu - informują pracownicy sławieńskiego ratusza.

Równocześnie podpisana została także umowa na przebudowę odcinka Alei Zachodniej. Firma z Koszalina za ponad 160 tysięcy złotych wybuduje jezdnię i chodnik wraz z wjazdami na posesje. Będzie też nowe oświetlenie. Zakres inwestycji obejmuje także m.in. roboty ziemne, czyli wykopy, formowanie nasypów, obrobienie skarp i koron nasypów, obsianie skarp trawą, wykonanie ław i krawężników betonowych. Poza tym w umowie zawarte są również zapisy o przebudowie kanalizacji deszczowej. Prace miały ruszyć zaraz po Wielkanocy. Koniec inwestycji przewidziano na 30 maja.

Zarówno wykonawca z Mławy, jak i z Koszalina zaoferowali przebudowy z 60 miesięczną gwarancją. Remonty amfiteatru i Alei Zachodniej to jedne z głównych zadań inwestycyjnych na 2017 rok dla Urzędu Miasta w Sławnie. Od lat nieremontowany sławieński amfiteatr straszył przede wszystkim zniszczonymi ławkami. Jedyne zmiany jakich tu dokonywano to wstawienie kilku nowych desek. Teraz powstanie widownia, której mieszkańcy Sławna nie powinni się już wstydzić. Co ważne, będzie też oświetlenie, którego do tej pory jeszcze nie było.

Z kolei mieszkańcy domów przy Alei Zachodniej wreszcie będą mogli odetchnąć z ulgą. Po raz pierwszy położona zostanie na tej ulicy nawierzchnia, po której będzie można przejechać samochodem i co istotne z punktu widzenia mieszkańców, przejść po jezdni nie topiąc się w błocie podczas deszczu.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.