Rafał Nagórski

Uczniowie ZSM wezmą udział w rejsie dookoła świata

Uczniowie  ZSM wezmą udział w rejsie dookoła świata
Rafał Nagórski

Uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie wezmą udział w Rejsie Niepodległości. 20 stycznia w Warszawie odbył się drugi etap konkursu „Rejs Niepodległości” ,w którym udział wzięli Oliwia Macka, Kinga Defińska i Hubert Korochoda z klasy 3c. Uczniowie rozwiązywali test wiedzy. Cała trójka znalazła się w gronie szczęśliwców, którzy mogą wyruszyć w ten wyjątkowy rejs na pokładzie Daru Młodzieży.

Symbolicznie wydarzenie zostanie zainaugurowane 3 maja 2018 roku w Krakowie - dawnej stolicy Polski i zarazem w mieście-gospodarzu ostatnich Światowych Dni Młodzieży.

„Dar Młodzieży” wypłynie z Gdyni w świat z Iskrą Bożego Miłosierdzia - symbolem ŚDM Kraków 2016, na pokładzie.

Rejs przyjmie formę morskiej sztafety ze zniczem olimpijskim: poniesiemy polską flagę oraz Iskrę Bożego Miłosierdzia - zarówno w sensie dosłownym, jak i duchowym, metaforycznym - dookoła świata, zawijając do portów na różnych kontynentach, gdzie odbędzie się szereg imprez i spotkań upowszechniających wiedzę o naszym kraju.

Pozostało jeszcze 40% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rafał Nagórski

Pracę w dziennikarstwie zaczynałem w 2001 roku jako student… ekonomii. Kiedyś były specjalizacje tematyczne, dzisiaj ich już nie ma. Pracuję jako dziennikarz, redaktor, czasem jako wydawca. Pasja numer jeden to sport. Niemal wszystkie dyscypliny, ale z piłką nożną na pierwszym miejscu. Pasja numer dwa to podróże, przede wszystkim górskie wyprawy. W wolnym czasie próbuję zadbać o dobrą formę fizyczną.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.