Wojciech Kulig

Uczniowie z Jeżyczek zbierają dary dla potrzebującej rodziny

Podczas ostatniej akcji zbiórki pieniędzy na rzecz rodziny w potrzebie, uczniowie z Jeżyczek wykazali się niezwykłą empatią, zakupując ciasta w trakcie Fot. SSP Jeżyczki Podczas ostatniej akcji zbiórki pieniędzy na rzecz rodziny w potrzebie, uczniowie z Jeżyczek wykazali się niezwykłą empatią, zakupując ciasta w trakcie kiermaszu
Wojciech Kulig

Społeczna Szkoła Podstawowa w Jeżyczkach włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Uczniowie, nauczyciele i rodzice zbierają dary dla rodziny, która znalazła się trudnej sytuacji życiowej.

Podczas dwudniowego kiermaszu ciast w Społecznej Szkole Podstawowej w Jeżyczkach udało się zebrać 1927 zł na rzecz rodziny objętej akcją Szlachetna Paczka.

- Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i pomoc w skompletowaniu paczki - zapraszają organizatorzy akcji.Pani Martyna (36 l.), której pomagają uczniowie wychowuje samotnie córkę Alicję (14 l.). Kobieta 8 lat temu miała wypadek samochodowy, w wyniku którego została poparzona tchawica, przełyk i większość ciała. Od tamtej pory ciągły ból i problemy zdrowotne. Została objęta dożywianiem pozajelitowym, korzysta z koncentratora tlenu i znajduje się pod stałą opieką lekarzy - specjalistów. Pani Martyna najwięcej czasu spędza w szpitalach. Córka uczęszcza do szkoły podstawowej, a gdy mama jest w szpitalach - przebywa u cioci. Po odliczeniu kosztów mieszkania i leczenia dochód na jednego członka rodziny wynosi 271 zł.

- Rodzina jest bardzo skromna, bardzo się kocha. Pani Martyna jest dumna z córki, która uwielbia śpiewać, pomaga mamie i innym osobom. Jest wolontariuszką, zbiera datki do puszki na działalności charytatywne. Pani Martyna uwielbia gotować i piec ciasta. Członkowie rodziny są dla siebie wsparciem - czytamy na facebookowej stronie Społecznej Szkoły Podstawowej w Jeżyczkach. Trzy kluczowe potrzeby rodziny to: żywność, która bardzo pomoże i odciąży finansowe problemy rodziny. Poza tym wsparcie finansowe i łóżko dla córki - fotel jedno- lub dwuosobowy rozkładany najlepiej do przody, żeby był dostęp do pieca kaflowego. Więcej informacji o tym, jak dary przekazywać można znaleźć na stronie facebookowej Społecznej Szkoły Podstawowej w Jeżyczkach lub kontaktując się bezpośrednio ze szkołą.

Warto zaznaczyć, że „Szlachetna Paczka” jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. - Jest oparta na pracy z Darczyńcami i Wolontariuszami. To oni pomagają Rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają Rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc - informują na swojej stronie pomysłodawcy „Szlachetnej Paczki”. Tylko w ciągu ostatnich 5 lat wolontariusze odwiedzili ponad 160 tys. rodzin. Celem organizatorów akcji jest taka pomoc, która daje szansę na zmianę.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.