Iwona Marciniak

Uczniowie z Charzyna wrócili wreszcie do szkoły

Uczniowie z Charzyna wrócili wreszcie do szkoły Fot. Michał Świderski
Iwona Marciniak

W połowie sierpnia szkołę w Charzynie (gm. Siemyśl) dotknął prawdziwy kataklizm. Podczas remontu dachu doszło do potężnej ulewy, a woda zalała szkołę.

Po miesiącach nauki w prowizorycznych warunkach po zimowych feriach uczniowie wreszcie wrócili do swojej szkoły. Wtedy, w sierpniu ubiegłego roku, Charzyno doświadczyło prawdziwego dramatu.

Potężna ulewa zaskoczyła budowlańców, remontujących dach szkoły, któzy oczekiwali na kolejna ekspertyzę. Bo okazało się, że stalowe elementy konstrukcji przeżarła rdza. Niestety , gdy lunęło, dach nie był na tyle skutecznie zabezpieczony, by uniknąć zalania. Woda lała się więc po ścianach, przeciekała przez sufit, spływając aż do parteru.

Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.