Tym razem więcej będzie na turystykę

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander [email protected]

Tym razem więcej będzie na turystykę

Aleksander [email protected]

Powiat przeznaczy na nią 8 tys. zł, a 7 tys. zł dostaną sportowcy.

Powiat sępoleński przeznaczył 20 tys. zł dla stowarzyszeń w 2016 roku. Kwota jest niska ze względu na trwający program naprawczy.

Otwarte konkursy ofert organizują wszystkie samorządy. W powiecie sępoleńskim są w trudnej sytuacji, gdyż od zeszłego roku trwa program postępowania naprawczego.

- Wsparcie finansowe planujemy udzielić na realizację w trzech najbardziej oczekiwanych obszarach wskazanych przez organizacje - czytamy w uzasadnieniu poniedziałkowej uchwały zarządu powiatu sępoleńskiego.

To przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń określili w ramach konsultacji społecznych dziedziny, w jakich wsparcie byłoby najważniejsze. Okazało się, że według organizacji pozarządowych najważniejsze gałęzie to: turystyka i krajoznawstwo, kultura fizyczna oraz kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i ochrona dziedzictwa narodowego.

Przy ocenie złożonych ofert mają być brane pod uwagę szczególnie te, które są skierowane i angażują osoby starsze, dzieci, młodzież oraz całe rodziny. Ważna jest też integracja międzypokoleniowa.

Powiat przeznaczył na konkursy 20 tys. zł. Co ciekawe, w tym roku najwięcej środków zdecydowano się przeznaczyć nie na kulturę fizyczną (7 tys. zł), a na wspieranie i upowszechnianie turystyki oraz krajoznawstwa (8 tys. zł). Na kulturę - jej wspieranie i upowszechnianie - będzie 5 tys. zł.

Taka sama kwota - 20 tys. zł, była do dyspozycji stowarzyszeń w poprzednim roku, jednak z tej sumy aż 12 tys. zł otrzymali sportowcy. 7,5 tys. zł było na turystykę i krajoznawstwo, a tylko 500 zł na kulturę.

Wnioski na dotacje można składać do 16 lutego. Rozstrzygnięcie konkursu będzie jeszcze w lutym. Zadania mogą być realizowane do 15 grudnia. Szczegółowe informacje, na co dokładnie mogą być wydatkowane środki, a na co nie można ich przeznaczać oraz inne zapisy, znaleźć można na stronach powiatu sępoleńskiego.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.