Grzegorz Kończewski

Tym, którzy zainwestowali w akcje toruńskich spółek giełdowych, czerwiec będzie kojarzyć się bardzo dobrze

W Ostaszewie Apator produkuje nowoczesne liczniki energii elektrycznej Fot. Apator W Ostaszewie Apator produkuje nowoczesne liczniki energii elektrycznej
Grzegorz Kończewski

To właśnie w czerwcu obie spółki wypłacą dywidendę z zysku za 2017 rok - wyższą niż w latach ubiegłych.

Apator jest jedną z tych nielicznych giełdowych spółek, która od kilkunastu już lat przekazuje pieniądze swoim akcjonariuszom dwa razy w roku. Jesienią w formie zaliczki, a następnie pod koniec maja albo w czerwcu walne zgromadzenie podejmuje decyzję o całkowitej wysokości dywidendy i następuje wypłata pozostałej kwoty. Korzyść nie podlega dyskusji, bo zdecydowanie lepiej dostać część gotówki już w grudniu i na przykład dalej ją zainwestować niż przez pół roku czekać na wypłatę całości.

Prawo do drugiej raty

Jak zatem wygląda to dzielenie się zyskiem, który w 2017 roku Apator osiągnął w wysokości 56,4 mln zł? Generalnie korzystnie. Prawo do wypłaty grudniowej zaliczki w wysokości 35 groszy za akcję uzyskali akcjonariusze, posiadający akcje spółki w dniu 15 grudnia 2017 roku. Pod koniec lutego zarząd Apatora zadeklarował zaś wypłatę dywidendy w łącznej wysokości 39,7 mln zł, czyli 1,20 zł na jedną akcję. Oznaczało to, że druga rata - wysokości 85 groszy za akcję - ma zostać przelana na konto inwestorów po zatwierdzeniu przez przez walne zgromadzenie akcjonariuszy (28 maja 2018 roku).

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.