Rajmund Wełnic

Twardy orzech do zgryzienia mają w ratuszu w Szczecinku. Co z przystankami?

Wizualizacja przystanku autobusowego - mniej więcej tak sobie wyobraża szczecinecki ratusz nowe wiaty przystankowe Fot. UM Szczecinek Wizualizacja przystanku autobusowego - mniej więcej tak sobie wyobraża szczecinecki ratusz nowe wiaty przystankowe
Rajmund Wełnic

Mimo przycięcia planów nowe przystanki autobusowe w Szczecinku nadal wychodzą bardzo drogo. Co w tej sytuacji zrobi ratusz?

Do trzeciego już przetargu na budowę sieci 24 nowych przystanków autobusowych stanęły dwie firmy. Dysten z Zabrza jest gotowy podjąć się zadania za 3,49 mln zł, MP Technology ze Słupska za 3,388 mln zł. To o mniej więcej kilkaset tysięcy zł taniej niż jesienią zeszłego roku, gdy odbył się drugi przetarg (do pierwszego w ogóle nikt nie przystąpił) ale to m.in. dlatego, że teraz szczecinecki ratusz zrezygnował z dwóch przystanków (pierwotnie miało być ich 26).

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.