Jakub Nowak

Turyści, przybywajcie!

Uczestniczący w spotkaniu odwiedzili nowe obiekty i polanę rekreacyjną Świętobór. Nowe tereny rekreacyjne robią wrażenie, można m.in. podziwiać okolicę Fot. arch. sława.pl Uczestniczący w spotkaniu odwiedzili nowe obiekty i polanę rekreacyjną Świętobór. Nowe tereny rekreacyjne robią wrażenie, można m.in. podziwiać okolicę z bardzo, bardzo wysoka...
Jakub Nowak

Nowe ścieżki edukacyjne, wieża widokowa, trasa rowerowa... Nadleśnictwo Sława Śląska zakończyło duży projekt dla turystów.

W poniedziałek uroczyście zakończono wielki projekt, który w ręce turystów oddaje nowy kompleks obiektów turystycznych i wypoczynkowych, ulokowanych wokół jeziora w Sławie.

Inwestycja warta w sumie 3,6 mln zł (2,5 mln zł pochodzi z dofinansowania z Unii Europejskiej, 330 tys. z kolei z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej), pozwoliła na realizację blisko 100 różnych zadań. Od tych dużych, jak np. budowa wieży widokowej, po nieco mniejsze, jak np. stworzenie aplikacji mobilnej dla turystów. Nad całością czuwało Nadleśnictwo Sława Śląska, które realizowało to duże przedsięwzięcie.

Data uroczystego podsumowania prac, czyli Dzień Wiosny, nie była oczywiście przypadkowa. - To jednak symboliczne otwarcie tych obiektów, ponieważ pozwoliliśmy korzystać z nich niemal natychmiast po ich ukończeniu – tłumaczył nadleśniczy Wiesław Daszkiewicz. Jak wyliczał z kolei jego zastępca, Marek Szeluch, kilkumilionowa inwestycja pozwoliła m.in. na stworzenie ścieżki rowerowej, ścieżek edukacyjnych, wspomnianej już aplikacji mobilnej, platformy widokowej, czy wieży na polanie rekreacyjnej Świętobór, która mierzy ponad 40 metrów! Nie zabrakło oczywiście także pieniędzy na promocję, te wydano m.in. na specjalne wydawnictwa, czy maskotki interaktywne.Okazuje się jednak, że wspomniane prace to tak naprawdę dopiero początek wielkich działań, związanych z inwestycjami w turystykę.

Nadleśnictwo Sława Śląska wraz z gminami Sława i Kolsko już złożyły bowiem kolejny wniosek, który zakłada m.in. wybudowanie ścieżki rowerowej wokół Jeziora Sławskiego, która biec będzie także dalej, przez gminę Kolsko. W planach są także czatownie do obserwacji ptactwa, miejsca postoju aut i wieża widokowa na Winnej Górze. Czy się uda? Do tematu wrócimy.

Uczestniczący w spotkaniu odwiedzili nowe obiekty i polanę rekreacyjną Świętobór. Nowe tereny rekreacyjne robią wrażenie, można m.in. podziwiać okolicę
arch. sława.pl Nowa wieża ma dokładnie 40 metrów i 20 cm wysokości.
Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.