Marzena Sutryk

Trzynastolatki z Koszalina mogą szczepić się przeciwko wirusowi HPV

Ostateczny termin zakończenia podawania pierwszej dawki to 31 maja. Szczepionka podawana jest w dwóch dawkach. Druga dawka zostanie podana 6 miesięcy Fot. Archiwum Polskapress Ostateczny termin zakończenia podawania pierwszej dawki to 31 maja. Szczepionka podawana jest w dwóch dawkach. Druga dawka zostanie podana 6 miesięcy po pierwszej dawce
Marzena Sutryk

Nastolatki z Koszalina, które mają 13 lat, mogą skorzystać z darmowego szczepienia przeciwko wirusowi HPV. Problem w tym, że zainteresowanie tą możliwością z roku na rok spada.

- To zjawisko szerzy się nie tylko w Koszalinie, ale też w całym kraju. Nie od dziś wiadomo, że rodzice stają się - niestety - coraz bardziej sceptyczni wobec wszelkiego rodzaju szczepień, także tych przeciwko HPV - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. - Mimo wszystko gorąco namawiamy i zachęcamy do skorzystania w tym roku z kolejnej edycji programu, który finansuje miasto Koszalin.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.