Marzena Sutryk

Trzecia część „jedenastki”. Ogłoszono przetarg na przebudowę al. Armii Krajowej w Koszalinie

Na wiosnę, po rozstrzygnięciu przetargu, ruszy przebudowa al. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy do skrzyżowania z ul. Fot. Radosław Brzostek Na wiosnę, po rozstrzygnięciu przetargu, ruszy przebudowa al. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy do skrzyżowania z ul. Krakusa i Wandy
Marzena Sutryk

Ogłoszony został przetarg na przebudowę al. Armii Krajowej - to odcinek krajowej drogi nr 11. Inwestycja będzie realizowana w ramach modernizacji „jedenastki” biegnącej przez miasto.

To przebudowa szacowana na łączną kwotę 30 milionów złotych, na którą miasto otrzymało 24 miliony dofinansowania z budżetu państwa (z funduszy unijnych). W ramach tego wielomilionowego przedsięwzięcia przebudowana zostanie al. Armii Krajowej, ale też - przypomnijmy - część ul. Gnieźnieńskiej i ul. Krakusa i Wandy.

Przebudowa al. Armii Krajowej będzie prowadzona na odcinku od skrzyżowania z ul. Bohaterów Warszawy do skrzyżowania z ul. Krakusa i Wandy. To m.in. wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni, przebudowa chodników, budowa ścieżki rowerowej, miejsc postojowych oraz przebudowa skrzyżowania z ul. Zwycięstwa (bez zmiany typu skrzyżowania), to także renowacja terenów zielonych w obrębie robót oraz budowa nowego oświetlenia drogowego.

Ta część, podobnie jak pozostałe dwie - ze względu na warunki dofinansowania, musi być zrealizowana do końca tego roku. Do tej pory został też ogłoszony przetarg na realizację ul. Gnieźnieńskiej; 27 lutego jest planowane otwarcie ofert w Zarządzie Dróg i Transportu.

Aktualnie trwa przebudowa ul. Krakusa i Wandy, która jest połączona z przebudową odcinka ul. Lechickiej między ul. Krakusa i Wandy a ul. Obotrytów; w tym przebudowa skrzyżowania ul. Krakusa i Wandy - Lechicka - Konstytucji 3 Maja z typu prostego na typ rondo.

Zlecenie za 8,6 mln zł realizuje Colas. W tym rejonie firma Domar na zlecenie miejskich wodociągów kończy już realizację wodociągu wzdłuż ulicy (prace są prowadzone na miejscu przyszłego ronda).

- Jednocześnie firma za ok. 700 tys. zł wygrała przetarg na wymianę magistrali wzdłuż al. Armii Krajowej. Prace rozpoczną się w najbliższych tygodniach, o ile pogoda pozwoli - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza.

- Wszystko wskazuje, że Domar zakończy wymianę magistrali przy ul. Krakusa i Wandy znacznie przed terminem - termin umowny jest przewidziany na koniec lutego.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.