Trzech radnych Koalicji Obywatelskiej nie poparło porozumienia z PSL w Sejmiku

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Sławomir Bobbe

Trzech radnych Koalicji Obywatelskiej nie poparło porozumienia z PSL w Sejmiku

Sławomir Bobbe

- Wszystko dla wschodniej części województwa, wszystko dla czteroosobowego PSL - uważa Roman Jasiakiewicz, radny województwa.

Bydgoska PO podjęła walkę o fotel wicemarszałka, ale przegrała z wicemarszałkiem z... Bydgoszczy. Dla jednych skład zarządu województwa jest oznaką totalnej kapitulacji bydgoskich polityków tego ugrupowania, dla innych konsekwencją wyborów.

Od chwili opublikowania wyników wyborów, w których Piotr Całbecki zdobył 68 tysięcy głosów poparcia wiadomo było, że kandydat Koalicji Obywatelskiej na marszałka może być tylko jeden. Co prawda w Bydgoszczy mówiono o tym, że żaden z tych głosów nie został oddany w bydgoskiej części liczącego 2 miliony ludzi województwa, ale było to jedynie wołanie na puszczy. Gdy doszło do posiedzenia zarządu regionu Platformy Obywatelskiej, na którym spotkali się czołowi działacze tej partii, to właśnie Piotrowi Całbeckiemu, bez głosu sprzeciwu, powierzono misję prowadzenia rozmów w sprawie zbudowania zarządu województwa. Formalnie nie było to wskazaniem na niego jako na marszałka, ale de facto tak się właśnie stało.

Przeczytaj dlaszą część artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.