Joanna Krężelewska

Trwa rozbudowa hospicjum w Koszalinie. Ekspresowe tempo prac

Budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu - to prawie 4 mln zł; wkład własny stowarzyszenia to ok. 1 mln zł Fot. Radek Koleśnik Budowa jest możliwa dzięki dofinansowaniu unijnemu - to prawie 4 mln zł; wkład własny stowarzyszenia to ok. 1 mln zł
Joanna Krężelewska

Według projektu termin zakończenia prac został wyznaczony na marzec przyszłego roku. Wiele jednak wskazuje na to, że już jesienią tego roku zakończona zostanie rozbudowa Hospicjum im. św. M. Kolbego.

Byliśmy na miejscu, by zobaczyć postęp prac. Nowy obiekt, którego budowa była marzeniem prowadzącego hospicjum stowarzyszenia, jego wolontariuszy i przyjaciół, robi duże wrażenie.

Przypomnijmy, symboliczna łopata pod budowę drugiego obiektu, tworzącego przy ul. Zdobywców Wału Pomorskiego 80 w Koszalinie mały hospicyjny kompleks, została wbita w lipcu ubiegłego roku. Już na początku tego roku dwukondygnacyjny budynek był w stanie surowym zamkniętym. Nowy obiekt ma prawie 800 m kw. powierzchni.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.