Marzena Sutryk

Trwa przebudowa "jedenastki". Do końca roku powinno się udać

Aktualnie al. Armii Krajowej to całkowicie rozkopany teren przy dworcu PKP. Przejazd tędy, a także ruch pieszych jest mocno ograniczony i utrudniony Fot. Radek Koleśnik Aktualnie al. Armii Krajowej to całkowicie rozkopany teren przy dworcu PKP. Przejazd tędy, a także ruch pieszych jest mocno ograniczony i utrudniony
Marzena Sutryk

Ulice Gnieźnieńska, Krakusa i Wandy, al. Armii Krajowej, którymi biegnie krajowa droga nr 11, to jeden wielki plac budowy. Wykonawcy muszą zdążyć do końca tego roku. Powinno się udać.

Na początek ważna wiadomość dla pasażerów MZK. W związku z przebudową al. Armii Krajowej Zarząd Dróg i Transportu informuje, że uległo zawieszeniu funkcjonowanie przystanku autobusowego al. Armii Krajowej/Dworzec PKP (obecnie zlokalizowany w pasie rozdziału). W konsekwencji zmiany, przystankiem początkowym dla linii nr 4 jest przystanek Zwycięstwa/Dworzec PKS; dla linii nr 6 i 10 - przystanek Zwycięstwa/Krakusa i Wandy; dla linii nr 19 - przystanek Krakusa i Wandy/Zwycięstwa.

Pozostałe połączenia „przelotowe” zatrzymują się na kolejnym przystanku zgodnie z rozkładem jazdy. Przystanek Armii Krajowej/Bank funkcjonuje bez zmian.

Na al. Armii Krajowej na ukończeniu są prace przy przejściu podziemnym, które zyskało nowe zabezpieczenie przed wilgocią, usuwana jest kolizja z energetyką, obsadzane są krawężniki. Na ul. Gnieźnieńskiej trwają prace przy budowie kanalizacji deszczowej. Budowany jest też chodnik po prawej stronie jadąc od Koszalina, kładzione są kable elektryczne pod oświetlenie. Zakończone zostały prace telekomunikacyjne, wykonano nową podbudowę .

Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji pojawi się sygnalizacja świetlna przy ul. Diamentowej, wybudowane zostaną parkingi przy cmentarzu, oświetlenie, odcinek ścieżki rowerowej od ul. Paderewskiego do wysokości głównego wejścia na cmentarz.

W związku z przebudową ul. Krakusa i Wandy położono cały asfalt na ścieżce rowerowej wokół ronda Solidarności.

Położono też pierwszą warstwę asfaltu po prawej stronie ul. Krakusa i Wandy jadąc w kierunku dworca, wykonano chodnik i ścieżkę rowerową. Trwają prace przy budowie nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Lechicką (po stronie ulicy Lechickiej), gdzie jest zamknięta droga wjazdowa w ulicę Lechicką.

Dalej prace są prowadzone wzdłuż ulicy Lechickiej (budowa brakującego odcinka ścieżki rowerowej do ulicy Obotrytów) oraz na pozostałej częsci ul. Krakusa i Wandy. Prace są prowadzone pod stronie budynku Komendy Miejskiej Policji. Na drugiej części drogi asfalt powinien zostać położony w drugiej połowie września.

Na wszystkich odcinkach Miejskie Wodociągi i Kanalizacja wykonały wymianę sieci wodociągowej. Wartość całej inwestycji na drodze nr 11, która biegnie przez miasto, to ok. 30 mln zł, z tego 24 mln zł to dofinansowanie z UE. By go nie stracić, inwestycja musi być gotowa do końca roku.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.