Marzena Sutryk

Trudny temat: objazd zamkniętej ul. Połczyńskiej

- Zamknięty odcinek ulicy Połczyńskiej można ominąć jadąc ulicą Wrzosów, tylko dlaczego nikt tej trasy nie oznakował? - pytają Czytelnicy Fot. Radek Koleśnik - Zamknięty odcinek ulicy Połczyńskiej można ominąć jadąc ulicą Wrzosów, tylko dlaczego nikt tej trasy nie oznakował? - pytają Czytelnicy
Marzena Sutryk

- Zamknięty odcinek ulicy Połczyńskiej można ominąć jadąc ulicą Wrzosów, tylko dlaczego nikt tej trasy nie oznakował? - pytają Czytelnicy

- Przejazd ulicą Połczyńską został zamknięty na najbliższy rok, a kierowcom wyznaczono oficjalny objazd przez Niedalino - Rosnowo - Wyszewo. Dlaczego nikt nie pomyślał o mieszkańcach miasta, którzy nie orientują się zbyt dobrze w tym rejonie, a muszą dojechać do tej części Koszalina, dlaczego nie oznaczono alternatywnego przejazdu ul. Wrzosów? To piękna nowa droga asfaltowa, która powinna służyć mieszkańcom - komentują nasi Czytelnicy. I mają rację. Bo rzeczywiście, nie każdy wie, że rozkopaną ul. Połczyńską można objechać przez Raduszkę i ul. Wrzosów (wjazd/wyjazd jest na wysokości Kretomina na krajowej drodze nr 11 - ul. Gnieźnieńska), zamiast np. nadkładać drogi albo jechać po dziurach przez ul. Żytnią i dalej gruntowymi drogami osiedlowymi, bądź przez Konikowo - Niekłonice - Lechicką.

- Przede wszystkim chcę podkreślić, że Zarząd Dróg Miejskich w Koszalinie dokonał zmian w organizacji ruchu dla tych osób, które jeżdżą ulicą Żytnią i dalej w kierunku Złotych Kłosów i Gryczanej. Wprowadzono tutaj zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych pow. 3,5 tony, które dosłownie rozjeżdżały świeżo naprawione drogi gruntowe - mówi Robert Grabowski, rzecznik ratusza. - Kolejna sprawa: wykonawca chciał, aby tranzyt odbywał się krótszą drogą przez Cewlino - kierunek Bonin, a nie przez Zegrze Pomorskie, ale Zarząd Dróg Powiatowych - czyli koszalińskie starostwo, nie wyraził na to zgody ze względu na nośność drogi.

A co z oznakowaniem alternatywnego przejazdu dla samochodów osobowych ul. Wrzosów? O tym, że ma to sens i jest potrzebne przekonywaliśmy wczoraj wiceprezydenta Andrzeja Kierzka, który nadzoruje drogi w mieście. Zapewnił, że zastanowi się nad takim dodatkowym rozwiązaniem, choć - jak podkreślił: - Jak ktoś mieszka w Koszalinie, to przecież wie, że może jechać m. in. ul. Wrzosów, ta ulica nie została przecież zamknięta - mówił.

Co się dzieje na budowie?

Wykonawca realizuje obecnie na zamkniętym odcinku drogi prace związane z:

- wykonaniem koryta drogi i tzw. warstwy mrozoodpornej

- rozbiórką kostki bazaltowej

- przy wykonywaniu kanału technologicznego

- przy wykonywaniu odcinka kanalizacji sanitarnej oraz przy wykonywaniu wodociągu ul. Wrzosów

- przy wykonywaniu kanalizacji deszczowej

- firma usunęła drzewa kolidujące z budową

- a dzisiaj jest kolejna rada budowy i będą znane szczegóły na najbliższe tygodnie

Inwestycja na ul. Połczyńskiej ma być zrealizowana do maja 2018. Przejazd tędy ma być zamknięty przynajmniej do końca przyszłego roku. Po tym czasie można się spodziewać, że przejazd Połczyńską będzie możliwy, ale z utrudnieniami - do czasu całkowitego zakończenia prac.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.