Piotr Polechoński

Tradycja nie zastąpi żywej wiary. Bez tej drugiej pustka pozostanie pustką

- Złudzenie wiary jest łatwiejsze niż wiara prawdziwa. A ta ostatnia jest możliwa tylko wtedy, gdy zaangażujemy się na 100 procent, a nie 20, czy 60 Fot. Radek Koleśnik - Złudzenie wiary jest łatwiejsze niż wiara prawdziwa. A ta ostatnia jest możliwa tylko wtedy, gdy zaangażujemy się na 100 procent, a nie 20, czy 60 - mówi ksi ądz Radosław Siwiński
Piotr Polechoński

- To jest chyba największy problem współczesnego Kościoła w Polsce, że jakaś część wiernych nie doświadcza spotkania z Bogiem Żywym, ale z Bogiem Tradycją - mówi ksiądz Radosław Siwiński, prowadzący Dom Miłosierdzia Bożego w Koszalinie.

Jesteśmy w trakcie Wielkiego Tygodnia, przed nami Święta Wielkanocne. Co trzeba zrobić, aby właściwie wejść w ten czas, aby nie przemknął on obok nas? Dziś często skupiamy się na tym, co na zewnątrz, a nie na tym, jakie coś jest w środku, co jest prawdziwe. Jaka jest recepta księdza, aby wyjątkowy, świąteczny czas takim czasem był faktycznie?

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.