Joanna Krężelewska

TPD pomaga młodym od niemal 100 lat. Była okazja do świętowania

O pracy pedagoga i terapeuty mówił Henryk Zabrocki, prezes zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie Fot. Radek Koleśnik O pracy pedagoga i terapeuty mówił Henryk Zabrocki, prezes zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie
Joanna Krężelewska

Choć podopieczni nie traktują ich jak szkolnych nauczycieli, oni również uroczyście obchodzą Dzień Edukacji Narodowej. Pedagodzy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci nie tylko wychowują młodych, ale przede wszystkim pomagają im i są dla nich drogowskazem.

W czwartek w sali konferencyjnej Koszalińskiej Biblioteki Publicznej spotkali się członkowie i pracownicy koszalińskiego oddziału Towarzystwa Pomocy Dzieciom. Codziennie kilkaset dzieci na terenie Pomorza Środkowego otrzymuje pomoc w placówkach wparcia dziennego. Swoją misję TPD realizuje w oparciu o różne formy pracy - to nie tylko środowiskowe ogniska wychowawcze, ale też przedszkola, koła pomocy dzieciom, czy punkt wsparcia dziecka i rodziny.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe i las.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.