To była akcja z okazji ŚDM 2016. Krwiodawcy znów nie zawiedli

Czytaj dalej
Fot. fot. rafał stachurski
Jolanta Białek

To była akcja z okazji ŚDM 2016. Krwiodawcy znów nie zawiedli

Jolanta Białek

Wieliczka. Aż 38 litrów krwi zebrano podczas akcji HDK, zorganizowanej na terenie Kopalni Soli. Inspiracją dla projektu, dzięki któremu ratowane jest ludzkie zdrowie i życie były zbliżające się ŚDM.

Zainteresowanie akcją było ogromne. Przyszli wieliczanie i pracownicy kopalni z rodzinami. Przyjechali mieszkańcy m.in. Krakowa, Jankówki i Pierzchowa, a nawet górnicy z odległych rejonów Małopolski.

Krew oddały 82 osoby, wśród nich aż 37 wielickich górników. - Przy okazji ŚDM taka fajna akcja została zorganizowana! Zachęcam do oddawania krwi - to nie boli, a można w ten sposób bardzo pomóc innym - mówił górnik Filip Jarek, krwiodawca z długim stażem. - Podczas takich akcji przekazuje się krew na szczytny cel, ja oddałem jej już ponad 40 litrów. Gdy dostałem sms-a o tej zbiórce, ucieszyłem się, że nie będę musiał jechać do Krakowa - dodał inny uczestnik akcji, mieszkaniec Wieliczki.

Akcję HDK zorganizowała kopalniana „Solidarność” we współpracy m.in. z solną spółką, dzięki czemu każdy z krwiodawców otrzymał bilet na Trasę Górniczą. - Niektórzy udali się na zwiedzanie zaraz po oddaniu krwi. Aż chce się rzec: takiego zdrowia - a już na pewno serca - warto pozazdrościć - stwierdzają pracownicy Biura Prasowego kopalni.

Jolanta Białek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.