Iwona Marciniak

To będzie inscenizacja na skalę, jakiej nie było. Trzeba to zobaczyć

To będzie wielkie, historyczne widowisko, a po nim okazja do obejrzenia z bliska pojazdów i sprzętu wojskowego Fot. Fot. Radosław Horanin/MOP To będzie wielkie, historyczne widowisko, a po nim okazja do obejrzenia z bliska pojazdów i sprzętu wojskowego
Iwona Marciniak

Już w niedzielę na plaży centralnej w Kołobrzegu, tuż przy molo zobaczymy inscenizację walk o Kołobrzeg, czyli wspomnienie marca 1945 roku. Zapowiada się zapierające dech w piersi widowisko, z pojazdami historycznymi, w tym słynnym czołgiem T-34. Swój przyjazd zapowiedziało ok. 300 rekonstruktorów historycznych.

W Kołobrzegu trwają obchody 73. rocznicy walk o Kołobrzeg i Zaślubin Polski z Morzem. W piątek przed południem, pod Pomnikiem Zaślubin, tradycyjnie odbyła się uroczystość ślubowania młodzieży z Ligi Morskiej i Rzecznej, a po południu na cmentarzu wojennym, podczas Zgromadzenia Patriotycznego wspominano bohaterów krwawego boju o miasto. W uroczystościach wzięła udział Kompania Honorowa Wojska Polskiego , Kompania Zespołu Szkół Morskich i rekonstruktorzy historii.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Iwona Marciniak

Piszę w Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Mam szczęście mieszkać w Kołobrzegu, którego plaża - bez względu na porę roku - to najlepszy antydepresant i akumulator dobrej energii. Zwłaszcza gdy biega się po niej z psem (a najlepiej z psami ;))


Informuję o tym, co dzieje się w mieście i powiecie kołobrzeskim. Moje teksty można znaleźć w sieci na stronie www.gk24.pl, www.kolobrzeg.naszemiasto.pl, na fejsbukowym profilu Kołobrzeg nasze miasto oraz w papierowym wydaniu Głosu Koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.