Sławomir Draguła

Teraz dopalacze są traktowane tak jak narkotyki. Walka ze śmiertelnym problemem ma być łatwiejsza

Funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli dopalacze kilka dni temu w przesyłce pocztowej. Fot. KAS Opole Funkcjonariusze Opolskiego Urzędu Celno-Skarbowego znaleźli dopalacze kilka dni temu w przesyłce pocztowej.
Sławomir Draguła

Osoby posiadające i sprzedające dopalacze od 21 sierpnia karane są, tak jak te, które posiadają i handlują narkotykami. Zaczęły właśnie obowiązywać przepisy mające ograniczyć wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu tzw. środków zastępczych i nowych substancji psychoaktywnych.

- To krok w dobrą stronę - mówi jeden z opolskich policjantów zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej. - Do tej pory handlujący dopalaczami, może nie byli całkiem bezkarni, ale walka z nimi była bardzo trudna.

Od wtorku (21 sierpnia) obowiązuje nowelizacja ustaw o przeciwdziałaniu narkomanii oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zakłada ona karanie za posiadanie tzw. dopalaczy oraz za handel nimi.

- Kary są takie same jak za posiadanie i handel narkotykami - mówi sierżant sztabowy Przemysław Kędzior z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

 • Problem z dopalaczami nie omija Opolszczyzny.
 • Co grozi za handel dopalaczami?

 

Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.