Marzena Sutryk

Ten kościół to magiczne miejsce, które przejdzie przeobrażenie

Ten kościół to magiczne miejsce, które przejdzie przeobrażenie
Marzena Sutryk

Kościół filialny pw. Matki Bożej Różańcowej w Koszalinie, w dawnym Jamnie, to jeden z najstarszych koszalińskich zabytków A Jeszcze w tym roku ma być gruntownie wyremontowany

- Ten kościół jest jednym z najcenniejszych i najstarszych zabytków naszego miasta - jest starszy od koszalińskiej katedry - mówi ks. Jarosław Krylik, który jest proboszczem parafii p.w. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Koszalinie, któremu podlega także kościółek w dzielnicy Jamno. - Co ważne - ten kościół przetrwał przez lata dzięki dobrym ludziom, którzy tu mieszkali i mieszkają i robili własnymi rękami i za własne pieniądze wszystko, co można było uczynić, by udało się zachować kościółek w jak najlepszym stanie.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.