Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Alicja Fałek

Tata niepełnosprawnego Piotrka do premier Szydło: ulitujcie się nad losem naszych dzieci!

Jakub Owsianka podczas spotkania w Krościenku apelował do wicepremier Beaty Szydło o pomoc dla niepełnosprawnych Fot. Twitter.com Jakub Owsianka podczas spotkania w Krościenku apelował do wicepremier Beaty Szydło o pomoc dla niepełnosprawnych
Alicja Fałek

Piotr Owsianka, ojciec chłopca cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną, zwaną „rybią łuską”, odważył się publicznie wystawić żółtą kartkę rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Prosił o większą pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Wicepremier Beata Szydło w niedzielę odwiedziła Krościenko nad Dunajcem, Szymbark w pow. gorlickim i Limanową w ramach akcji „Polska jest jedna”. Podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami regionu do głosu doszedł Jakub Owsianka, prezes Fundacji Ichtiozis, zrzeszającej osoby chorujące na rybią łuskę.

- Byłem zwolennikiem PiS-u, ale już nie będę go popierał - stwierdził publicznie mieszkaniec podsądeckich Barcic. - Jestem wzburzony i rozgoryczony sytuacją, z jaką muszą sobie radzić osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Prosił o litość

Jakub Owsianka od lat walczy o lepsze życie dla osób niepełnosprawnych. Jak każdy rodzic chorego dziecka, które całkowicie zależne jest od drugiej osoby, wie, jak trudne jest takie życie.

Od minionej środy w Sejmie trwa protest rodziców i osób niepełnosprawnych. Owsianka tym razem nie mógł być w stolicy. Ale postanowił włączyć się w walkę o poprawę bytu swojego syna Piotrka i innych osób niepełnosprawnych. Dlatego razem z Piotrkiem był w Krościenku nad Dunajcem na spotkaniu z Beatą Szydło.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak na postulaty mężczyzny zareagowała Beata Szydło. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.