Rajmund Wełnic

Taniej za wodę i ścieki w powiecie szczecineckim. Ale za dużo nie zaoszczędzimy

Ujęcie wody w Bugnie zasila Szczecinek i gminę wiejską Fot. Rajmund Wełnic Ujęcie wody w Bugnie zasila Szczecinek i gminę wiejską
Rajmund Wełnic

Od dziś (sobota, 26 maja) tanieją taryfy za wodę i ścieki w większości gmin powiatu szczecineckiego. Obniżki nie są duże, ale zawsze.

Nowy cennik za wodę i odprowadzone ścieki zaczyna obowiązywać nietypowo, bo od 26 maja - zwykle stawki zmieniały się raz do roku od 1 maja. Ten rok jest jednak wyjątkowy, bo po raz pierwszy ceny zatwierdza nowa instytucja - Wody Polskie. I od razu na trzy lata.

Cztery gminy już, dwie jeszcze czekają

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.