Piotr Polechoński

Taki był i tak funkcjonował obóz dla lotników. Nowa wystawa w Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie

Wystawę „Losy alianckich jeńców wojennych stalagu Luft IV - Gross Tychow” w Muzem Obrony Przeciwlotniczej można oglądać do końca roku, w godzinach Fot. Radek Koleśnik Wystawę „Losy alianckich jeńców wojennych stalagu Luft IV - Gross Tychow” w Muzem Obrony Przeciwlotniczej można oglądać do końca roku, w godzinach otwarcia muzeum
Piotr Polechoński

Pamiętacie film „Wielka ucieczka”, którego akcja dzieje się w niemieckim obozie dla alianckich pilotów? Podobny obóz funcjonował w gminie Tychowo (pomiędzy Podborskiem, a Modrolasem). Teraz ekspozycję związaną z historią tego miejsca można obejrzeć w Mueum Obrony Przeciwlotniczej w Koszalinie.

Chodzi o Stalag Luft IV - Gross Tychow - jeden z najmniej znanych obozów dla lotników alianckich, utworzony przez Niemców w czasie II wojny światowej. Na najnowszą, muzealną ekspozycję składa się kilka gablot z oryginalnymi pamiątkami znalezionymi na terenie obozu, informacyjne tablice z jego historią, a przede wszystkim zbudowany fragment baraku podobnego do tych, w jakich mieszkali przetrzymywani piloci.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.