Tak się zmieni centrum Sławna

Czytaj dalej
Fot. UM Sławno
Wojciech Kulig

Tak się zmieni centrum Sławna

Wojciech Kulig

Do czasu otwarcia galerii handlowej obecne targowisko przeniesie się na plac Wyszyńskiego.

Przez około rok czasu sławieńscy kupcy znajdą swoje miejsce na placu kardynała Stefana Wyszyńskiego, tuż obok kościoła. Taki będzie efekt rozpoczęcia inwestycji - budowy galerii handlowej przy ulicy Mickiewicza. Warto przypomnieć, że jeszcze do końca II wojny światowej właśnie dzisiejszy plac Wyszyńskiego był głównym targowiskiem dla mieszkańców Sławna.

Handlowano tam różnego rodzaju wyrobami, które przygotowywali zarówno sprzedawcy ze Sławna, jak i okolicznych wsi. W połowie XX wieku targowisko przeniesione zostało na obecny teren przy ulicy Mickiewicza.

Dziś wszystko wskazuje na to, że historia się powtórzy i targowisko wróci na plac przed kościołem. Już teraz zapytani przez nas mieszkańcy o plany budowy galerii mówią, że na czas remontu pojawi się kłopot komunikacyjny.

- Zastanawia mnie, gdzie będą parkować ci wszyscy klienci. Przecież plac targowy będzie w remoncie, a plac przed kościołem zamieni się w jedno wielkie targowisko. A przecież tam właśnie większość osób zawsze parkuje. Obawiam się, że w centrum będą straszne korki - mówi nam jedna z mieszkanek Sławna.

A co będzie działo się w tym czasie przy ulicy Mickiewicza?

Dziś prezentujemy udostępnione nam wizualizacje tego miejsca. Zgodnie z dokumentacją to ponad 70 arów, na których powstaną pawilony handlowe zbudowane w konstrukcji mieszanej: betonowej, stalowej i drewnianej, a ściany budynku z cegły klinkierowej. Zarówno wjazd i wyjazd do galerii będzie jedynie od strony ulicy Mickiewicza.

Na głównym placu znajdą się 53 miejsca parkingowe. Ponadto zadbano o elementy tak zwanej małej architektury, co oznacza że w pobliżu obiektu pojawią się chodniki, ławki, kwietnik, drzewa i krzewy. Oprócz samego budynku zmodernizowana zostanie także nawierzchnia drugiej części placu, która należy do miasta. Prace mają polegać na utwardzeniu terenu i położeniu betonowej kostki starobrukowej.

Działania inwestora będzie kontrolował wojewódzki konserwator zabytków. Oprócz boksów, które będą najmowali sławieńscy handlowcy nowy obiekt pomieści także market. Pierwsza w historii Sławna tak duża galeria handlowa z pewnością będzie ulgą nie tylko dla kupujących, którzy robią swoje zakupy nierzadko w trudnych warunkach pogodowych.

To również spokój i większy komfort dla samych sprzedawców, którzy od wielu lat pracują w małych, murowanych wiatach. Nowa galeria handlowa zmieni wizerunek sławieńskich handlowców, jak i całego miasta.

Wojciech Kulig

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.