Rajmund Wełnic

Tak Biały Bór dba o swoje finanse. Urzędniczka procesuje się o nagrodę

Burmistrz mówi, że nie mógł nie dać odprawy idącemu na emeryturę zastępcy. Zatrudniać emeryta też chyba nie musiał Fot. Rajmund Wełnic Burmistrz mówi, że nie mógł nie dać odprawy idącemu na emeryturę zastępcy. Zatrudniać emeryta też chyba nie musiał
Rajmund Wełnic

Emerytowana, wieloletnia urzędniczka procesuje się z gminą o nagrodę, a w tym czasie burmistrz zatrudnia zastępcę, zwalnia go wypłacając odprawę emerytalną, ponownie zatrudnia i znowu zwalnia.

O sprawie pani Stanisławy z Białego Boru (nazwisko do wiadomości redakcji) pisaliśmy przed rokiem. Teraz życie dopisuje epilog do jej historii.

Urzędniczka kontra urząd

Pani Stanisława w roku 2013 przeszła na emeryturę po 42 latach pracy w Urzędzie Miejskim w Białym Borze. Złożyła wtedy wniosek o wypłatę nagrody jubileuszowej za 45 lat pracy, twierdząc, iż powinno jej się zaliczyć 3 lata pracy w gospodarstwie rolnym.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.