Rajmund Wełnic

Tablica ostatniej bojowniczki podziemia antykomunistycznego

Tablica poświęcona pani Marii Sosnowskiej, pseudonim Helena, która w czasach stalinowskich działała w antykomunistycznej konspiracji Fot. Rajmund Wełnic Tablica poświęcona pani Marii Sosnowskiej, pseudonim Helena, która w czasach stalinowskich działała w antykomunistycznej konspiracji
Rajmund Wełnic

Staraniem rodziny na domu, w którym mieszkała Maria Sosnowska, ostatni Żołnierz Wyklęty ze Szczecinka, zawisła tablica przypominająca tę niezwykłą postać.

Na domu przy ulicy Poznańskiej w Szczecinku, w którym od roku 1952 mieszkała Maria Sosnowska (z domu Klisz), odsłonięto tablicę jej poświęconą. Pani Maria odeszła od nas w lecie zeszłego roku w wieku 90 lat, ale jeszcze minionej wiosny, mimo złego stanu zdrowia, brała udział w szczecineckich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, jak nazywani są członkowie powojennej konspiracji antykomunistycznej.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.