Rajmund Wełnic

Szwedzka flotylla drewnianych motorówek na Trzesiecku

Nicolina już w garażu Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie poczeka kilka miesięcy na rozpoczęcie sezonu wodniackiego na szczecineckim jeziorze Trzesiec Fot. Rajmund Wełnic Nicolina już w garażu Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie poczeka kilka miesięcy na rozpoczęcie sezonu wodniackiego na szczecineckim jeziorze Trzesiecko
Rajmund Wełnic

Tego lata na jezioro Trzesiecko powróci druga drewniana motorówka Nicolina. Dołączy do już pływającej taksówki Pettersson.

Remontowana po raz wtóry Nicolina przyjechała właśnie do Szczecinka z gdańskiego warsztatu szkutniczego Rolanda Józefowicza. - Jednostka musiała przejść gruntowną naprawę, w wiekowych drewnianych łodziach zawsze coś „wyjdzie” - tłumaczy Szymon Bibik, dyrektor OSiR-u.

W motorówce z lat 30. XX wieku wymienić trzeba było całą podwodną część poszycia, wymienić też silnik. Części zamiennych do takich jednostek nie ma, każdą deszczułkę sprowadzoną ze Szwecji szkutnik musiał wygiąć i dopasować. W sumie renowacja Nicoliny zajęła kilkanaście miesięcy.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.