Wojciech Kulig

Sztafeta pokoleń, czyli przekaz podpisany przez mieszkańców Darłowa

Najbardziej podniosły moment darłowskiej akademii. Deklarację w obecności burmistrza podpisali przedstawiciele seniorów i młodego pokolenia Fot. UM Darłowo Najbardziej podniosły moment darłowskiej akademii. Deklarację w obecności burmistrza podpisali przedstawiciele seniorów i młodego pokolenia
Wojciech Kulig

Podczas uroczystej akademii z okazji 705-lecia Darłowa podpisano tzw. Deklarację darłowską.

Podczas uroczystej akademii z okazji 705 urodzin Królewskiego Miasta Darłowa podpisano Deklaracje darłowską anno domini 2017 zwaną również - Sztafetą Pokoleń o treści: „My mieszkańcy Darłowa, przybyli na te ziemie po 1945 roku, reprezentujący starsze pokolenie Darłowiaków przekazujemy spuściznę materialną, kulturalną, obyczajową, historyczną, a także trud i dorobek wielu pokoleń mieszkańców Miasta Darłowa - Młodym Darłowiakom.

Wierzymy, że nasi młodzi następcy godnie przejmą po nas pałeczkę. Natomiast my, młodzi obywatele tego miasta, świadomi odpowiedzialności i wartości przyjmujemy w posiadanie tak cenny dar jakim jest nasze Darłowo.

Zaszczyceni, uroczyście ślubujemy dbać o nie najlepiej jak tylko potrafimy, z umiłowaniem, przywiązaniem i poszanowaniem. Niniejszą sztafetą pokoleń pragniemy zagwarantować ciągłość historii, tradycji i przywiązania do naszej małej Ojczyzny - jaką jest Darłowo i Ziemia Darłowska, w myśl podstawowej i najszczerszej zasady, która mówi, że ducha tego miasta tworzą jego mieszkańcy.”

Deklarację podpisali z ramienia seniorów: Kazimierz Kuligowski, Jan Skórski, Danuta Puczyńska i z ramienia młodego pokolenia: Szymon Żebrowski, Dawid Jasiewicz, Andżelika Maria Garczyńska.

Deklarację Darłowską, która jest symbolicznym dokumentem sztafety pokoleń podpisano w obecności: burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza i licznie zgromadzonych mieszkańców.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.