Rajmund Wełnic

Szpital w Szczecinku jest blisko przejęcia oddziału psychiatrycznego

Oddział psychiatryczny mieści się w dawnej aptece szpitalnej, w tle widać budynek główny szczecineckiej lecznicy Fot. Rajmund Wełnic Oddział psychiatryczny mieści się w dawnej aptece szpitalnej, w tle widać budynek główny szczecineckiej lecznicy
Rajmund Wełnic

Szpital przejmie najpewniej prywatny oddział psychiatryczny mieszczący się po sąsiedzku. W planach jest stworzenie centrum psychiatrycznego w dawnej „budowlance”. Chodzi o Zakład Opieki Psychiatrycznej Salus, który w kompleksie szpitalnym od kilkunastu lat prowadzi prywatna firma, która teraz zamierza wycofać się z tej działalności.

Dla pacjentów ze Szczecinka i powiatu, a także miejscowego szpitala byłby to ogromny problem. Najbliższe tego typu placówki znajdują się bowiem w odległości 70 kilometrów. A tak fachowa pomoc psychiatryczna jest na miejscu, co jest ważne np. gdy do szpitala trafiają osoby z zaburzeniami psychicznymi. Rozmowy na temat przejęcia oddziału z władzami powiatowo-miejskiej spółki szpitalnej toczyły się od dłuższego czasu, a teraz zmierzają do szczęśliwego finału.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.