Joanna Boroń

Szpital w Koszalinie: Dwulatek walczy z sepsą

W czwartek wieczorem do koszalińskiego szpitala trafił dwulatek z sepsą. Fot. Archiwum W czwartek wieczorem do koszalińskiego szpitala trafił dwulatek z sepsą.
Joanna Boroń

Rokowania nie są złe, bo maluch szybko trafił pod opiekę lekarzy.

W czwartek wieczorem do koszalińskiego szpitala trafił dwulatek z sepsą. Jego stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny. Zawdzięcza to swoim rodzicom i szybkiej interwencji lekarzy.

- Rodziców zaniepokoiły objawy u ich syna. Zadzwonili na dziecięcą izbę przyjęć i opisali je pielęgniarce oddziałowej - mówi Cezary Sołowij, rzecznik szpital.

- Ta natychmiast kazała wezwać karetkę. Rodzicom należą się brawa za to, że nie zbagatelizowali objawów choroby. A objawy zlekceważyć jest łatwo. Sepsa rozwija się bardzo szybko. Początkowe sygnały przypominają grypę, co może zmylić i opóźnić podjęcie leczenia - dodaje.

Sepsa, inaczej zwana posocznicą, jest to gwałtowna ogólnoustrojowa reakcja organizmu na zakażenie, która może doprowadzić do śmierci chorego. Sepsa nie jest chorobą zakaźną. Spowodowana jest najczęściej zakażeniem bakteryjnym, rzadziej wywołują ją wirusy, pasożyty i grzyby. Jest groźna szczególnie dla dzieci i osób starszych.

Joanna Boroń

Od 2000 roku, w którym zrobiłam dyplom na wydziale prawa poznańskiego uniwersytetu, pracuję w naszych lokalnych mediach - Głosie Koszalińskim oraz jego portalach internetowych, które swoim zasięgiem obejmują teren dawnego województwa koszalińskiego. Jestem też wydawcą tytułów naszej prasy bezpłatnej, czyli NMKoszalin i MMTrendy Koszalin.
Zajmuję się zdrowiem i szeroko rozumianym stylem życia – w tym też kulinariami, które również prywatnie są moją pasją – mam niezłą kolekcję kulinarnych książek.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.