Szczecinek: Radny kontra Kronospan

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Szczecinek: Radny kontra Kronospan

Rajmund Wełnic

Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący szczecineckiego radnego Jacka Pawłowicza za pomówienie Kronospanu. Sprawa wróci więc do sądu w Szczecinku.

Koszaliński sąd w całości uchylił wyrok skazujący Jacka Pawłowicza, radnego ze Szczecinka i działacza ekologicznego Stowarzyszenia Terra, za pomówienie firmy Kronospan. Przypomnijmy, że w lipcu sędzia Katarzyna Pydych uznała radnego za winnego pomówienia przy pomocy środków masowego przekazu, skazując go na 2 tys. zł grzywny i publikację wyroku. Po apelacji i orzeczeniu Sądu Okręgowego, sprawa wróci do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy w Szczecinku.

- Z tego postanowienia jestem oczywiście zadowolony, sąd w Koszalinie wykazał wadliwość wyroku sądu ze Szczecinka - Jacek Pawłowicz więcej o sprawie nie mógł powiedzieć z uwagi na niejawność postępowania.

O co poszło stronom konfliktu? O wypowiedź na jednej z konferencji prasowych Terry, na której jej działacze informowali o likwidacji hałdy odpadów przez fabrykę płyt drewnopochodnych.

Kronospan zarzucał działaczowi stowarzyszenia, że działając ze „z góry powziętym zamiarem” podczas konferencji prasowej Terry, posiłkując się nagraniem z drona, pomówił Kronospan o wywożenie „toksycznej hałdy” na teren przy ul. Leśnej. Firma zdecydowała się skierować do sądu prywatny akt oskarżenia o pomówienie.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.