Szczecinek ma unikatowe łodzie słynnego szwedzkiego konstruktora

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Szczecinek ma unikatowe łodzie słynnego szwedzkiego konstruktora

Rajmund Wełnic

Po Trzesiecku pływają dwie z pięciu polskich motorówek Carla Gustafa Petterssona, legendarnego szwedzkiego konstruktora.

Przed sezonem 2019 roku do Szczecinka po remoncie z gdańskiego warsztatu szkutniczego Rolanda Józefowicza wróciła drewniana motorówka Nicolina. To jednostka z lat 30. XX wieku, aczkolwiek pewne elementy wskazują, że może być starsza. Dołączyła do łodzi motorowej Petersson, która po renowacji pływa po Trzesiecku od zeszłego lata. Trzecia, właściwie już tylko skorupa - także projektu szwedzkiego konstruktora - została odkupiona przez szkutnika z Gdańska, który chce ją odbudować.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.