Szczecinek jeziorem Stoi. Dosłownie. Dzieje budowli na wodzie Trzesiecka

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Rajmund Wełnic

Szczecinek jeziorem Stoi. Dosłownie. Dzieje budowli na wodzie Trzesiecka

Rajmund Wełnic

Posiadanie białej floty nieodłącznie wiąże się z koniecznością znalezienia dla niej garażu. Pierwsze nawodne budowle powstały na Trzesiecku na długo przed wojną.

Ich dokładne przeznaczenie było różne, ale generalnie służyły przechowywaniu sprzętu pływającego. Skupimy się tu na takich właśnie budowlach, choć na wstępie zrobimy wyjątek.

Rybacki domek stał koło zamku

Chodzi o maleńki domek rybacki widoczny na wielu zdjęciach z początków XX wieku. To drewniana chałupka na palach, kryta strzechą, która znajdowała się w rejonie pomostów przy dzisiejszej przystani koło szczecineckiego zamku.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.