Rajmund Wełnic

Szczecinecki ring nabiera realnych kształtów. Finiszuje budowa obwodnicy

Szczecinecki ring nabiera realnych kształtów. Finiszuje budowa obwodnicy Fot. GDDKiA
Rajmund Wełnic

Mimo poślizgu czasowego na budowie obwodnicy Szczecinka, trasą tą powinniśmy pojechać w tym roku. Ruszają także przygotowania do spięcia jej z drogą krajową nr 20, co oznacza powrót do pierwotnych planów zarzuconych ze względów finansowych.

Także zarząd dróg wojewódzkich projektuje drogę, która połączy nową obwodnicę miasta z tzw. małą obwodnicą omijającą od kilku lat zachodnią część Szczecinka.

Łącznik między budowaną obwodnicą Szczecinka a drogą krajową nr 20 to najważniejsze ustalenia po wizycie ministra infrastruktury na placu budowy. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk w rajdzie przez Pomorze Zachodnie zahaczył i o Szczecinek, aby naocznie sprawdzić stan pracy na budowie obwodnicy miasta w ciągu DK11.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.