Krzysztof Marczyk

Szafulski wrócił po latach

Szafulski wrócił po latach
Krzysztof Marczyk

Władze Energi AZS Koszalin uzupełniły sztab szkoleniowy. Drugim trenerem został wracający do koszalińskiego klubu Waldemar Szafulski.

Ten ruch to sygnał, że klub chce mieć równowagę na ławce trenerskiej, tzw. połączenie rutyny z młodością. Podobny schemat obserwowaliśmy całkiem niedawno.

Przypomnijmy, że w czerwcu 2016 z koszalińską ekipą rozstał się Edward Jankowski, doświadczony i utytułowany szkoleniowiec, który od samego początku miał służyć radą Anicie Unijat. Jak będzie układała się współpraca wchodzącego do nowej drużyny trenera Szafulskiego (w pierwszym zespole ze składu za kadencji Szafulskiego została jedynie Adrianna Nowicka), przekonamy się w trakcie trwania sezonu. Po raz ostatni Szafulski prowadził koszalińskie szczypiornistki w ekstraklasie, jeszcze w barwach AZS Politechniki Koszalińskiej, w sezonie 2012/2013.

- Rozmowy z klubem zaczęły się około dwa miesiące temu- przyznał W. Szafulski, który jednocześnie zajmuje się grupami młodzieżowymi Klubu Uczelnianego AZS Politechniki Koszalińskiej. - Chcemy zacieśnić współpracę między uczelnią, a klubem. Chcemy, by w przyszłości dochodziło do płynnej wymiany zawodniczek. Wiemy, że nic tak nie buduje tożsamości klubu, jak to, że grają w nim zawodniczki stąd, wychowane i wyszkolone tutaj. Dążymy do tego. Prowadzę juniorki młodsze i młodziczki, a te obowiązki będę godził ze współpracą z panią Unijat w pierwszym zespole. Wchodzę praktycznie do nowej szatni, więc teraz jest czas na rozmowy, poznanie się i wypracowanie dobrego modelu współpracy. Mam nadzieję, że za jakiś czas dziewczyny z KU AZS Politechniki systematycznie będą trenować i grać w pierwszym zespole. Teraz jest dobra okazja na naukę i zdobycie doświadczenia. Oby to zaprocentowało - podsumował W. Szafulski.

Szafulski ma na swoim koncie największe sukcesy z koszalińskim zespołem: zdobycie Pucharu Polski w sezonie 2007/2008, brązowy medal Mistrzostw Polski w sezonie 2012/2013 oraz ćwierćfinał europejskich pucharów (Challenge Cup) w sezonie 2012/2013.

Wcześniej, od początku marca 2017 roku do końca minionego sezonu, drugim trenerem w Enerdze AZS Koszalin był Piotr Stasiuk. - Umowa się skończyła i nie przeprowadzaliśmy rozmów, by współpracę przedłużyć. Okazało się, że chcąc prowadzić Gwardię Koszalin w I lidze, nie da rady pogodzić tych dwóch obowiązków - powiedział P. Stasiuk.

Sytuacja kadrowa Energi AZS wygląda na tę chwilę następująco: ważne/przedłużone kontrakty mają bramkarki- Beata Kowalczyk, Izabela Prudzienica; rozgrywające Romana Roszak, Monika Michałów, Paulina Piwowarczyk, Marcelina Budnicka, Ksenia Protsenko, Tamara Smbatian, Paula Mazurek; skrzydłowe Paulina Tracz, Klaudia Domaros, Dominika Grobelska, Gabriela Urbaniak, Kinga Lalewicz oraz obrotowe Kamila Kaczanowska, Hanna Sądej. Sztab szkoleniowy: Anita Unijat - pierwszy trener, Waldemar Szafulski - drugi trener, Kamil Duda - fizjoterapeuta.

Najbliższe plany w ramach przygotowań do sezonu to dwumecz w Kościerzynie (5 sierpnia, godz. 11.30 i 16.30), dwumecz z Vistalem Gdynia w Koszalinie (9 sierpnia, godz. 11.30 i 17.30), dwumecz w Gdyni (12 sierpnia), sparing z zespołem z Norwegii w Koszalinie (14 sierpnia 2017), Turniej o Puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego (18-19 sierpnia 2017), Turniej o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, w Elblągu (25-27 sierpnia), dwumecz z zespołem z Norwegii w Koszalinie (29 sierpnia). Sezon rozpoczyna się w weekend, 9-10 września.

Krzysztof Marczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.