Świeża krew w PiS - nowy szef regionu

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Marzena Sutryk

Świeża krew w PiS - nowy szef regionu

Marzena Sutryk

W sobotę poseł PiS Paweł Szefernaker został nowym prezesem partii w regionie .

29-letni Paweł Szefernaker, koszaliński poseł PiS i jednocześnie sekretarz stanu w Kancelarii Premiera, został w sobotę wybrany na nowego prezesa partii w okręgu koszalińskim. Zastąpił tym samym europosła Czesława Hoca, który przez 10 lat był na tym stanowisku.Ten nie mógł bowiem łączyć obu funkcji - stanowiska szefa partii w regionie i mandatu eurodeputowanego. - W całym kraju, także w okręgu koszalińskim, odbywają się wybory prezesów na nową 2-letnią kadencję - wyjaśnia Paweł Szefernaker, który był jedynym kandydatem na szefa PiS w regionie. - Otrzymałem rekomendację prezesa Jarosława Kaczyńskiego - mówi nowy prezes. Poparło go 149 spośród 156 delegatów uczestniczących w głosowaniu przeprowadzonym w sobotę w Koszalinie. - Teraz przed nami duże wyzwanie - przygotowanie do wyborów samorządowych, które odbędą się za dwa lata - dodaje poseł.

Z kolei europoseł Czesław Hoc zapewnia, że nadal będzie angażował się w sprawy regionu, nadal też będzie zasiadał w zarządzie partii. - Trzymam kciuki za Pawła, jestem przekonany, że doskonale sprawdzi się jako prezes okręgu. Ze spokojem oddaję władzę w ręce godnego następcy - mówił nam na gorąco Czesław Hoc.

Rozmowa Głosu Poseł Paweł Szefernaker - nowy prezes PiS w regionie

To Pan zabiegał, by objąć ster po europośle Czesławie Hocu?

Nie, to pan prezes Kaczyński zapytał mnie, czy w sytuacji, gdy szefami w regionach mogą być osoby, które zajmują stanowiska ministerialne, zgodzę się objąć tę funkcję. Czesław Hoc nie mógł być bowiem dłużej prezesem w regionie z uwagi na to, że nie może łączyć obu stanowisk.

Jak zamierza Pan łączyć obowiązki ministra w Kancelarii Premiera, posła i jednocześnie szefa partii w regionie?

W Koszalinie, z którym się związałem i tu zostałem wybrany posłem, mam mieszkanie, tu płacę podatki, tu mam też swoje biuro, staram się być jak najczęściej. Znam tutejsze realia, spotykam się z mieszkańcami. I nadal będę to robił. Przyjąłem kolejne wyzwanie i zamierzam mu sprostać. Tak samo często odwiedzam i będę odwiedzał miasta w regionie, a biura mam jeszcze w Sławnie i Choszcznie.

Powiedział Pan, że głównym celem są teraz wybory samorządowe w 2018 roku.

Tak, chcemy solidnie przygotować się do tych wyborów. Wygrać wybory do sejmiku, a także w miastach i gminach regionu, chcemy mieć wójtów, burmistrzów. Musimy zbudować solidne struktury. Musimy stworzyć mocną drużynę, dobry zespół, który wygra wybory w 2018 roku.

Kto będzie kandydatem PiS na prezydenta Koszalina? Andrzej Jakubowski, były wiceprezydent Koszalina?

Na tym etapie nie mówimy o nazwiskach. Chcemy, by nasz kandydat zdobył szerokie poparcie wyborców, by skupił wokół siebie jak największy elektorat. Przed nami bardzo dużo pracy. W pierwszej kolejności musimy stworzyć silne struktury. Na wiosnę odbędą się wybory władz partii w powiatach, także w Koszalinie. Wtedy też zapewne podamy, kto będzie naszym kandydatem w wyborach na prezydenta Koszalina.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.