Joanna Krężelewska

Święto Wojska Polskiego - po oficjalnych uroczystościach odbędzie się rodzinny piknik

Na piknik zapraszają (od lewej): Wojciech Sokołowski - Pluton Modelarski, Zbigniew Izraelski - Perun, Jarosław Barczewski - CSSP i Wojciech Grobelski Fot. Radosław Brzostek Na piknik zapraszają (od lewej): Wojciech Sokołowski - Pluton Modelarski, Zbigniew Izraelski - Perun, Jarosław Barczewski - CSSP i Wojciech Grobelski - Muzeum Obrony Przeciwlotniczej.
Joanna Krężelewska

W środę, 15 sierpnia, w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej, stoczonej w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku, obchodzone będzie Święto Wojska Polskiego. W Koszalinie zaplanowano m.in. defiladę i zabawę plenerową z mundurowymi.

Oficjalne uroczystości 98. rocznicy Zwycięskiej Bitwy Warszawskiej oraz obchodów Święta Wojska Polskiego rozpoczną się w środę o godz. 10 przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na placu Zwycięstwa. Zabrzmi hymn państwowy, a po okolicznościowych przemówieniach odczytany zostanie Apel Pamięci. O godz. 11.15 rozpocznie się defilada wojskowa.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Urodzona w dniu, kiedy Polska w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Europy zremisowała z ZSRR 1:1. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos swojego psa Stefana.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.