Rajmund Wełnic

Świdwin i Szczecinek z budżetami obywatelskimi

Szczecinecki skatepark, choć zrealizowany wprost z budżetu miasta, był pomysłem zgłoszonym przez młodzież Fot. Rajmund Wełnic Szczecinecki skatepark, choć zrealizowany wprost z budżetu miasta, był pomysłem zgłoszonym przez młodzież
Rajmund Wełnic

Do końca kwietnia można składać propozycje do tegorocznego - w praktyce przyszłorocznego - budżetu obywatelskiego w Świdwinie. Szału nie będzie, bo kwota jest znacznie skromniejsza niż w roku 2018.

Finanse Świdwina nie są w najlepszej kondycji, więc w tegorocznym planie wydatków miasta na budżet obywatelski jest tylko 60 tys. zł. Dla porównania - przed rokiem było 100 tys. zł, które mieszkańcy w głosowaniu postanowili przeznaczyć na rozbudowę skateparku znajdującego się przy ulicy Sportowej. Formalnie stanie się to w tym roku.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.