Krzysztof Bednarek

Świąteczny jarmark w Złocieńcu

Świąteczny jarmark w Złocieńcu Fot. Krzysztof Bednarek
Krzysztof Bednarek

W Złocieńcu był jarmark, wspólne kolędowanie i konkurs szopek . Spotkanie wigilijne zorganizował Społeczny Komitet „Złocieniecka Choinka”.

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Złocieńcu w świąteczny nastrój wprowadziły mieszkańców piękne kolędy śpiewane przez dzieci i młodzież ze Złocienieckiego Ośrodku Kultury. Wystąpiły „Chochliki“, „Maluszki“ i „Słoneczka“ pod opieką Wioletty Krzemińskiej.

Lenka Soroko zaśpiewała kolędę „Cicho, cicho pastuszkowie“, a Gabrysia Jasnowska kolędę „Przybieżeli do Betlejem pasterze“. Wystąpił również zespół śpiewaczy „Darskowiacy”.

Na stoiskach dominowało rękodzieło, ozdoby świąteczne, biżuteria, przede wszystkim świąteczne przysmaki serwowane przez wystawców: barszczyk, paszteciki czy też pierogi z kapustą i grzybami.

Dziewięć świetlic wiejskich przygotowało wspólną ofertę świąteczną: stroiki, ręcznie zdobione bomki choinkowe, kartki świąteczne, choinki z makaronu, aniołki z wikliny papierowej.

- Mamy również jemiołę, bo bez jemioły na święta niektórzy nie mogą się obejść - żartowała Lucyna Kołodziej, świetlicowa ze świetlicy wiejskiej w Warniłęgu.

Wychowankowie złocienieckiej filii Powiatowego Dziennego Domu Samopomocy Ośrodka Rehabilitacyjno - Kulturalnego przygotowali ozdobione szydełkowym wzorem renifery, bombki i choinki ze sznurka.

- Podczas warsztatów przygotowaliśmy przedmioty codziennego użytku ze świątecznymi ozdobami - powiedziała nam Grażyna Dudka, która jest instruktorem. Na zakończenie jarmarku odbyło się świąteczne spotkanie ze Świętym Mikołajem. Z tego spotkania najbardziej ucieszyły się dzieci: Mikołajów było kilku, przyjechali saniami, a każdy przywiózł ze sobą spory wór prezentów.

Przy choince stojącej na deptaku, którą ubrały dzieci, pojawili się harcerze z Betlejemskim Światłem Pokoju. W czasie jarmarku, i teraz również, aż do 6 stycznia, w Galerii Złocienieckiego Ośrodka Kultury podziwiać można wystawę pokonkursową pięknie wykonanych szopek bożonarodzeniowych. Wystawa czynna jest w godzinach od 8 do 19.

Powiatowy Konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową wzbudził w tym roku duże zainteresowanie. Wpłynęło sporo prac. Po obejrzeniu wszystkich komisja konkursowa w składzie Marta Frankowska, Agnieszka Świerczek i Elżbieta Kordek, biorąc pod uwagę nawiązanie do tradycji Świąt Bożego Narodzenia, estetykę, pomysłowość i samodzielność w wykonaniu poszczególnych elementów szopki dokonała oceny i wyłoniła laureatów.

W kategorii „Szopka rodzinna” I miejsce zajęli Agnieszka i Fabian Milczarek oraz Waldemar Bania z Nowego Worowa. II miejsce zajęli Hania, Julka, Małgorzata Grzesiak z Wierzchowa, a III miejsce zajęli Marcelina, Paweł Iza i Marcin Sobieszczuk z Czaplinka.

Wyróżnienia otrzymali rodzina Kowalskich z Czaplinka oraz drużyna ze świetlicy w Starym Worowie.

Wyróznienie specjalne otrzymali Karolina Mianowska i Karolina Sutkiewicz z OREW Gudowo. W kategorii „Osoby indywidualne“ I miejsce zajęła Karolina Rumowska ze Szkoły Podstawowej w Mielenku Drawskim, II miejsce Julia Giera z Warniłęgu, a III miejsce Joanna Kraska ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku. Wyróżnienie otrzymał Maksymilian Tynny z Czaplinka.

Krzysztof Bednarek

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.