Marzena Sutryk

Studenci Politechniki Koszalińskiej i PWSZ, armia na Was czeka! Ruszyły zapisy do Legii Akademickiej

W ubiegłym roku do Legii Akademickiej, działającej pod szyldem Politechniki Koszalińskiej, zgłosiło się ok. 100 chętnych; z tego 75 osób zaliczyło część Fot. Radek Koleśnik W ubiegłym roku do Legii Akademickiej, działającej pod szyldem Politechniki Koszalińskiej, zgłosiło się ok. 100 chętnych; z tego 75 osób zaliczyło część teoretyczną, z nich 40 przystąpiło do części praktycznej
Marzena Sutryk

Rozpoczął się nabór do drugiej edycji Legii Akademickiej, która jest skierowana do studentów w całym kraju. U nas nabór prowadzi Politechnika Koszalińska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koszalinie.

Legia Akademicka to ochotnicza forma służby wojskowej, która jest przeznaczona dla studentów uczelni wyższych. Do programu może przystąpić student dowolnego roku studiów.

Program został uruchomiony jako pilotaż w poprzednim roku akademickim, wspólnie przez Ministerstwo Obrony Narodowej i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. I najwyraźniej się sprawdził, a w ministerstwach uznano, że studenci to dobry materiał na przyszłych żołnierzy.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.