Jacek Wójcik

Strongman ze Świdwina trzeci na Węgrzech

Sławomirowi Oszczędłowskiemu w odniesieniu sukcesu nie przeszkodził fakt, że był wyraźnie lżejszy od swoich konkurentów Fot. archiwum Sławomirowi Oszczędłowskiemu w odniesieniu sukcesu nie przeszkodził fakt, że był wyraźnie lżejszy od swoich konkurentów
Jacek Wójcik

Węgierskie miasto Gyoer było gospodarzem zawodów Truck Pull Europeans 2016, które wyłoniły najsilniejszych zawodników kontynentu w konkurencji... przeciągania samochodu ciężarowego.

z naczepą w szelkach oraz przyciąganie ciągnika w siadzie.W kategorii do 105 kg Polskę reprezentował Piotr Oszczędłowski.

Pochodzący ze Świdwina siłacz, który ma na koncie międzynarodowe sukcesy w innej nietypowej konkurencji siłowej - mas wrestlingu (przeciąganie belki) - w Gyoer zdobył brązowy medal.

By stanąć na podium musiał zmierzyć się z ciężarówki o masie 17 ton (przeciąganiem w szelkach) i ciągnikiem o masie ponad 7 ton (w siadzie)!

Ważący poniżej 90 kg świdwinianin był najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii, co jak widać nie przeszkodziło w pokonaniu cięższych nawet o 15 kg rywali. Dodajmy, że w przygotowaniu do zawodów wsparła go firma PlastPom.

Jacek Wójcik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.