Krzysztof Bednarek

Strefa płatnego parkowania w Drawsku Pomorskim. Kierowcy zapłacą

Strefa płatnego parkowania w Drawsku Pomorskim. Kierowcy zapłacą Fot. archiwum polskapress
Krzysztof Bednarek

Wczoraj podczas sesji Rady Miejskiej w Drawsku Pomorskim radni przyjęli uchwałę w sprawie strefy płatnego parkowania.

Dwóch radnych - Tomasz Walkiewicz i Romuald Kurzątkowski - było przeciwnych. Pozostali radni głosowali za przyjęciem uchwały.

-Mieszkam w pobliżu placu Konstytucji. Parking, który tutaj jest, przez cały czas zajmują właściciele i pracownicy pobliskich sklepów i instytucji. A jeżeli ktoś chce załatwić sprawę w centrum miasta, to nie ma gdzie stanąć - powiedział nam radny Eugeniusz Storoniak.

- Tę uchwałę przyjęliśmy również z myślą o przyjezdnych turystach. Mam nadzieję, że po wprowadzeniu opłat znajdą się dla nich wolne miejsca.

Będą mogli pozostawić na chwilę swoje auta, wybrać się na zakupy, zwiedzić gotycki kościół, który jest wizytówką miasta. Przyjęte w uchwale opłaty nie są wygórowane. Za 20 min postoju trzeba będzie zapłacić 50 gr, za godzinę postoju 1,50 zł, za drugą godzinę 1,80 zł, za trzecią godzinę 2,10 zł, a za każdą następną 1,50 zł.

Opłaty pobierane będą od poniedziałku do piątku w godz. od 10 do 18. Z opłat zwolnione będą służby miejskie i niepełnosprawni. Strefa płatnego parkowania obejmuje parkingi przy pl. Konstytucji, części ulic Ratuszowej, 4 Marca, Piłsudskiego (od pl. Konstytucji do ul. Pocztowej) oraz ul. Sybiraków.

Uchwała zacznie obowiązywać za kilka miesięcy, najprawdopodobniej w czerwcu. Opłatę za parkowanie będzie można uiścić w jednym z czterech parkomatów.

Niektórych radnych zaniepokoiła informacja, że ustawione w mieście parkomaty nie będą zwracały reszty.

Wyjaśnienie jest proste: płatna strefa parkowania w Drawsku będzie niewielka, a parkomaty zwracające resztę są dużo droższe.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.