Rajmund Wełnic

Straż Miejska w Szczecinku. Zabrali im fotoradary, będą mieli drona do badania dymu

Mieszkańcy nie zawsze palą paliwem wysokiej jakości Fot. Rajmund Wełnic Mieszkańcy nie zawsze palą paliwem wysokiej jakości
Rajmund Wełnic

Szczecinek chce wyposażyć strażników miejskich w drona, czyli statek powietrzny do monitorowania stanu środowiska naturalnego. Rzecz nie będzie tania.

Straż Miejska w Szczecinku jakiś czas temu testowała drona, czyli zdalnie sterowany statek powietrzny, mogący badać m.in. skład spalin z kominów. Teraz przyszedł czas na decyzje. W propozycji zmian budżetowych, jakimi na sesji Rady Miasta niebawem zajmą się szczecineccy radni, znalazło się 160 tysięcy złotych na zakup drona do monitorowania stanu środowiska naturalnego.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.