Marzena Sutryk

Strabag przebuduje Gnieźnieńską w Koszalinie

Na ul. Gnieźnieńskiej zostanie wymieniona nawierzchnia, a przy cmentarzu powstaną miejsca parkingowe, zostanie też zbudowany odcinek ścieżki rowerowej Fot. Radek Koleśnik Na ul. Gnieźnieńskiej zostanie wymieniona nawierzchnia, a przy cmentarzu powstaną miejsca parkingowe, zostanie też zbudowany odcinek ścieżki rowerowej od ul. Paderewskiego
Marzena Sutryk

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę ul. Gnieźnieńskiej. Najtańsza była oferta firmy Strabag Ta wykona zlecenie za 11,1 mln zł, na odcinku od ul. Paderewskiego aż do wyjazdu z miasta.

To kolejna inwestycja, która wpisuje się w pakiet modernizacji dróg w mieście na trasie przebiegu drogi krajowej nr 11. Przypomnijmy, koszt całości jest szacowany na 30 mln zł, z tego miasto uzyskało 24 mln zł dofinansowania z budżetu państwa (z funduszy unijnych).

A chodzi o odcinki ul. Krakusa i Wandy - Lechicka - Obotrytów, ul. Gnieźnieńskiej (od ul. Paderewskiego do wyjazdu z miasta) oraz al. Armii Krajowej (od ul. Bohaterów Warszawy do ul. Krakusa i Wandy). Każda modernizacja to przede wszystkim nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżki rowerowe i nowe oświetlenie. I wszystkie muszą być wykonane do końca tego roku - to warunek konieczny do spełnienia ze względu na pozyskane dofinansowanie. Stąd niemal jednoczesna realizacja zleceń (dziś ma być z kolei wiadomo, kto zrealizuje przebudowę al. Armii Krajowej), a co za tym idzie - dezorganizacja ruchu przez najbliższe tygodnie.

Na ul. Gnieźnieńskiej przekazanie placu budowy powinno nastąpić najpóźniej z początkiem kwietnia. Tu - poza wspomnianym zakresem robót - wykonane też zostaną miejsca parkingowe przy cmentarzu, pojawi się również sygnalizacja świetlna na wysokości ulicy Diamentowej. Do tego wykonany zostanie odcinek ścieżki rowerowej od ulicy Paderewskiego, która połączy się z już istniejącą ścieżką aż do przejazdu kolejki wąskotorowej. Prace poprzedzi wymiana magistrali wodociągowej (dzisiaj otwarcie ofert w Miejskich Wodociągach i Kanalizacji).

Natomiast na al. Armii Krajowej MWiK wymienia magistralę wodociągową (firma Domar, która wygrała przetarg, uzgadnia organizację ruchu w ZDIT). Prace powinny rozpocząć się maksymalnie w ciągu dwóch tygodni.

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.