Jacek Drost

Stowarzyszenie Kolej Beskidzka oskarża władze Jeleśni o robienie uników

Ośrodek Pilsko w gminie Jeleśnia może być mekką dla narciarzy, ale trzeba zadbać m.in. o dojazd do Korbielowa Fot. arc Ośrodek Pilsko w gminie Jeleśnia może być mekką dla narciarzy, ale trzeba zadbać m.in. o dojazd do Korbielowa
Jacek Drost

Brak działań na rzecz rozwoju transportu kolejowego, co mogłoby się m.in. przełożyć na większą ilość turystów odwiedzających Korbielów i ignorowanie propozycji stowarzyszenia zarzucili przedstawiciele Kolei Beskidzkiej władzom Jeleśni. Wójt gminy Anna Wasilewska uważa, że oskarżenia są bezpodstawne.

Z naszych doświadczeń jawi się wyjątkowo smutny wniosek, że władze gminy nie tyle nie dostrzegają roli, jaką linia Żywiec – Sucha Beskidzka może odegrać w jej rozwoju, co ile im ta linia ewidentnie przeszkadza. Innym wytłumaczeniem zaistniałej sytuacji może być wyłącznie niewiedza dotycząca kierunków rozwoju regionalnego – napisali w liście otwartym przedstawiciele Stowarzyszenia Kolej Bes-kidzka, który zamieścili na swoim profilu na Facebooku.

Członkowie Kolei Beskidzkiej stwierdzili, że przez ponad rok interweniowali w Urzędzie Gminy w Jeleśni w sprawie rozwoju transportu kolejowego – zgłaszali kolejne propozycje, słali kolejne pisma, ale zostały one zignorowane przez samorząd.

Podkreślili, że zwiększenie dostępności turystycznej gminy Jeleśnia to ich priorytet. Dlatego udało im się przekonać właściwe instytucje do tego, żeby w Jeleśni zatrzymywały się pociągi regionalne i dalekobieżne. Od urzędu oczekiwali, że wspomoże uruchomienie np. busów, które dowoziłyby turystów do ośrodka Pilsko czy innych zakątków gminy.

Pozostało jeszcze 54% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.