Joanna Krężelewska

Sto metrów siatki - inwestycja na wagę życia chronionych zwierząt

Siatka, którą Zarząd Dróg Powiatowych postawił w Sowieńskim Młynie, zdaniem ekolożki jest za krótka i nie chroni ropuch. Brakuje jej po drugiej stronie Fot. Czytelniczka Siatka, którą Zarząd Dróg Powiatowych postawił w Sowieńskim Młynie, zdaniem ekolożki jest za krótka i nie chroni ropuch. Brakuje jej po drugiej stronie jezdni, na której masowo giną płazy.
Joanna Krężelewska

Są bardzo pożyteczne, szczególnie dla rolników i sadowników, bo zjadają ślimaki i gąsienice. W Polsce są pod ochroną. Niestety, nie wszyscy to rozumieją, a kobieta, która chce ocalić ginące ropuchy, nie była dotąd traktowana poważnie.

Ta historia happy endem mogła się skończyć już miesiąc temu. Mogła, gdyby tylko ktoś w urzędzie docenił inicjatywę mieszkanki i z uwagą jej posłuchał, nie bagatelizując sygnalizowanego problemu. Już w lutym pani Mirela, mieszkanka Sierakowa Sławieńskiego w gminie Sianów zwróciła się do Powiatowego Zarządu Dróg w Koszalinie z prośbą o sezonowe zabezpieczenie przejścia dla ropuch w Sowieńskiem Młynie.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Krężelewska

Rocznik 1983. Absolwentka Wydziału Nauk Historycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studentka psychologi na Uniwersytecie Gdańskim. Od 2006 roku dziennikarka „Głosu Pomorza”, dziś „Głosu Koszalińskiego”. Na łamach dziennika relacjonuje przebieg procesów sądowych w sprawach karnych. Pisze o kulturze, sprawdza, co dzieje się w gminie Sianów i gminie Karlino. Na gk24.pl prowadzi magazyn poświęcony kulturze. Autorka książki „Historia pisana zbrodnią”, poświęconej najgłośniejszym procesom sądowym w sprawach karnych, które toczyły się przed koszalińskim sądem po II wojnie światowej. Nałogowo czyta, szczególnie kryminały i przepisy kulinarne. Uwielbia podróże, żeglowanie, wycieczki rowerowe, las i mokry nos psa Muffina.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.