Wojciech Kulig

Stawy miejskie w Sławnie nie zmienią właściciela

Zamieszaniem wokół stawów miejskich zaniepokoili się sławieńscy wędkarze Fot. Wojciech Kulig Zamieszaniem wokół stawów miejskich zaniepokoili się sławieńscy wędkarze
Wojciech Kulig

Wędkarze pytają o przyszłość stawów miejskich w Sławnie. Co z planem budowy plaży?

W ubiegłym roku temat stawów w parku miejskim w Sławnie był poruszany na łamach naszej gazety kilkakrotnie. Poruszaliśmy kwestię zaniedbania stawów przez poprzedniego dzierżawcę, czyli PZW Koszalin.

W końcu zmienił się najemca (teraz PZW Słupsk) i stawy dosłownie odżyły. Zostały oczyszczone, a następnie zarybione. Aktualny dzierżawca zapowiada na lato cykl imprez wędkarskich dla dzieci i młodzieży. Tymczasem kilka tygodni temu w środowisku sławieńskich wędkarzy pojawiła się plotka, że stawy w parku miejskim zostaną wkrótce przejęte przez przedsiębiorcę z Myśliborza, który dzierżawi od niedawna pobliski odcinek rzeki Wieprzy.

- Podobno firma, która dzierżawi część rzeki Wieprzy twierdzi, że woda ze stawków pochodzi z rzeki i w związku z tym chce to zabrać - mówi nam Bronisław Szelestowski, wędkarz ze Sławna.

Wszystkim spekulacjom stanowczo zaprzeczył sam dzierżawca rzeki.

- To są tylko plotki. Na razie nie planujemy żadnej ekspansji - mówi Łukasz Szostak, prezes firmy Thymalluss z Myśliborza. Skąd więc pojawiła się informacja o rzekomym przejęciu stawów? Okazuje się, że kilka tygodni temu Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej ze Szczecina przeprowadził kontrolę.

Sprawdzano urządzenia wodne służące do poboru i odprowadzania wody. Zwrócono wówczas uwagę, że RZGW nie otrzymało aktualnych uprawnień wodno-prawnych od miasta. Władze Sławna zapowiadają, że dokumenty będą wysłane.

- Stawy pozostaną własnością miasta. Chciałbym zdementować ukazujące się informacje dotyczące prawa własności do stawów miejskich w Sławnie.

Takie plotki wprowadzają opinię publiczną w błąd, wywołując jednocześnie niepotrzebny niepokój - mówi Krzysztof Frankenstein, burmistrz Sławna. Miasto zaznacza, że nie jest również zagrożona budowa plażowiska miejskiego.

Burmistrz informuje, że wspólnie z członkami PZW w Słupsku będzie współpracował przy realizacji tej inwestycji.

Wojciech Kulig

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.