Irena Boguszewska

Środowiskowy Dom Samopomocy Odnowa w Bobolicach świętował 10-lecie funkcjonowania

Był tort, były prezenty, wystawa prac, zdjęć i kronik. Bogdan Trojanek specjalnie dla Jubilatów wystąpił z zespołem Terne Roma Fot. ŚDS Odnowa Był tort, były prezenty, wystawa prac, zdjęć i kronik. Bogdan Trojanek specjalnie dla Jubilatów wystąpił z zespołem Terne Roma
Irena Boguszewska

Odnowa w Bobolicach pomaga osobom niepełnosprawnym żyć z niepełnosprawnością.

- Wszelkie działania podejmowane przez nas przez te 10 lat dążą do tego, by ten dom był prawdziwym domem, by każdy tu czuł się bezpiecznie - mówi Mieczysława Brzoza, burmistrz Bobolic.

- Dzięki temu osoby z różnymi niepełnosprawnościami mają swój dom, w którym każdego dnia otrzymują wsparcie, uczą się nowych rzeczy, czynności, dzielą się swoim doświadczeniem z innymi. W spokojnej atmosferze mogą porozmawiać, otrzymać wsparcie psychologa, spotkać się z przyjaciółmi, miło spędzić czas. Chcemy, by nauczyli się żyć z niepełnosprawnością i radzić sobie w trudnych sytuacjach.

Dzięki terapii zajęciowej w bogato wyposażonych pracowniach (gospodarstwa domowego, multimedialna, plastyczna, rękodzieła) można nauczyć się przygotować posiłek, rozwinąć zdolności manualne, wokalne, aktorskie, poznać tajniki pracy z gliną, a komputer nie będzie już zagadką.

Prowadzone treningi uczą zaradności życiowej, rozwijają. Zajęcia sportowe dążą do utrzymania jak najlepszej kondycji fizycznej. W sali doświadczania świata można skorzystać z fotela masującego i światłoterapii.

Dom oferuje pomoc i wsparcie w zakresie psychiatrycznej opieki zdrowotnej, jak również w załatwianiu spraw urzędowych.

Organizuje spotkania , plenery malarskie, festiwale piosenki, by podopieczni mogli integrować się z dziećmi, młodzieżą, seniorami, osobami z zaprzyjaźnionych ośrodków wsparcia. Wyjazdy, wycieczki, spacery, kształcą, przełamują niepewność.

- Serdecznie zapraszamy do Odnowy - mówi burmistrz M. Brzoza.

- Tu przełamujemy bariery, dbamy i walczymy o godność osób dotkniętych niepełnosprawnością. Wystarczy zadzwonić do nas lub napisać, a na pewno się odezwiemy. Uczestników z gminy Bobolice dowozimy. Zachęcam do zajęć.

Irena Boguszewska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gk24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.