Marzena Sutryk

Środkowopomorskie: billboardy na ulicach

- Chcemy przypomnieć rządzącym o realizacji obietnicy powołania 17. województwa - mówi Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej Fot. Radosław Brzostek - Chcemy przypomnieć rządzącym o realizacji obietnicy powołania 17. województwa - mówi Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej
Marzena Sutryk

Na ulicach pojawiają się billboardy, nagłaśniające akcję przedsiębiorców z regionu. Oczekują realizacji obietnic wyborczych PiS. Pytają - co dalej?

Przypomnijmy, w regionie rusza kampania mająca na celu wyegzekwowanie od obecnego rządu realizacji obietnicy dotyczącej utworzenia 17. województwa. Stoją za nią organizacje gospodarcze zrzeszające przedsiębiorców z regionu koszalińskiego i słupskiego.

- Akcja przypomina rządzącym o realizacji obietnicy wyborczej, która mówiła o powołaniu województwa środkowopomorskiego. Tym razem przebiega na 15 billboardach, m.in. w Koszalinie, Słupsku, Białogardzie, Kołobrzegu i Świdwinie - mówi Roman Biłas, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie.

- W maju 2012 roku prezes Jarosław Kaczyński w czasie spotkania z mieszkańcami Koszalina wyraźnie opowiedział się za utworzeniem 17. województwa z dwiema stolicami. Obiecał, że po dojściu do władzy sprawa zostanie szybko podniesiona. Analogiczne zapewnienia padły ponownie we wrześniu 2015 r. w kontekście zbliżających się wyborów parlamentarnych - przypominają inicjatorzy akcji. I dodają: - Chcemy poprzez tę akcję przypomnieć społeczeństwu Pomorza Środkowego, iż teraz jest odpowiedni czas na dopominanie się o spełnienie obietnicy wyborczej. Toteż chcemy uświadomić i na nowo obudzić nasze środkowopomorskie aspiracje. W naszej ocenie dwa lata po objęciu rządów przez PiS i 1,5 roku przed wyborami samorządowymi to doskonały czas na przypomnienie się w sprawie obietnicy wyborczej, odpowiedni czas na ewentualne debaty i dyskusje dotyczące kształtu przyszłego województwa.

Plany działania na kolejne tygodnie - na bazie projektu billboardu zostaną przygotowane kartki pocztowe. Organizatorzy akcji chcą przekonywać mieszkańców do wysyłki kartek do premier rządu z zapytaniem, kiedy Rząd RP przystąpi do realizacji nowego podziału administracyjnego kraju.

Ponadto we wrześniu ma być zorganizowany Środkowopomorski Rowerowy Piknik Integracyjny w okolicach Sławna, na granicy dwóch dawnych województw koszalińskiego i słupskiego.

I ważne dla zainteresowanych - w związku z akcją powstała strona internatowa na portalu społecznościowym, gdzie można śledzić bieżące wydarzenia dotyczące akcji. Adres: https://www.facebook.com/srodkowopomorskie

Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.