Rajmund Wełnic

Sprytne posunięcie umożliwi renowację pomnika w Szczecinku

Przedstawiciele organizacji dawnych mieszkańców Szczecinka przy pomniku upamiętniającym Jana Samuela Kaulfussa Fot. Rajmund Wełnic Przedstawiciele organizacji dawnych mieszkańców Szczecinka przy pomniku upamiętniającym Jana Samuela Kaulfussa
Rajmund Wełnic

Jest wyjście z pata, który blokował renowację pomnika Jana Samuela Kaulfussa, dawnego dyrektora gimnazjum w Szczecinku.

Zabytek przejmie muzeum.

O żenujących przepychankach, jakie towarzyszą próbom odnowienia sypiącego się nagrobnego pomnika Jana Samuela Kaulfussa piszemy już od kilku lat.

Przypomnijmy, że żeliwny pomnik XIX-wiecznego dyrektora Gimnazjum księżnej Jadwigi stoi przy I Liceum Ogólnokształcącym.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.